Bărbat fugărit de urși după ce a ieșit dintr-un tunel de pe Transfăgărășan!

Advertisement
Advertisement
Walfresh
Un șofer a fost furgărit de doi urși, după ce a ieșit dintr-un tunel de pe Transfăgărășan.
Incidentul cu cei doi urși s-a petrecut sâmbătă pe Transfăgărășan, în zona barajului Vidraru. Momentul a fost filmat și urcat pe Facebook.
Șoferul a intrat cu mașina în tunelul care duce spre Cumpăna, Vidraru, moment în care a dat nas în nas cu doi urși. Unul dintre animale nu s-a temut de el, ci au început să alerge spre mașină.
Al doilea urs s-a oprit și s-a cățărat peste parapetul de protecție. „Luminița de la capătul tunelului spre Cumpăna, Vidraru, nu e mereu ok. Grijă mare la acel tunel, noi ne-am întors”, a scris bărbatul pe pagina sa de Facebook alături de filmulețul cu cele două animale.
Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura