Adolescenți amendați cu 1000 de lei pentru că și-au făcut de cap în Lunca Argeșului
8 iulie 2022

Mai mulți tineri au fost amendați în noaptea de 6 spre 7 iulie de polițiștii locali piteșteni, în parcul Lunca Argeșului. Aceștia s-au strâns într-un foișor de pe raza parcului și au luat cu ei, deși este interzis, și mobilierul destinat zonei de picnic.
După legitimare, s-a constatat că tinerii mutaseră mai multe elemente de mobilier în foișor: mese, bănci, perne de puf, acest fapt fiind interzis conform regulamentului existent în parc.
Advertisement
Advertisement

