Adolescenți amendați cu 1000 de lei pentru că și-au făcut de cap în Lunca Argeșului

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Mai mulți tineri au fost amendați în noaptea de 6 spre 7 iulie de polițiștii locali piteșteni, în parcul Lunca Argeșului. Aceștia s-au strâns într-un foișor de pe raza parcului și au luat cu ei, deși este interzis, și mobilierul destinat zonei de picnic.

După legitimare, s-a constatat că tinerii mutaseră mai multe elemente de mobilier în foișor: mese, bănci, perne de puf, acest fapt fiind interzis conform regulamentului existent în parc.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura