Fotbal Real Bradu a reluat antrenamentele

După o vacanţă de mai bine de o lună, jucătorii echipei Real Bradu au reluat pregătirile. Argeşenii au revenit luni seara la antrenamente, schimbări notabile fiind bifate la primul antrenament. În primul rând echipa va avea o medie de vârstă mult mai mică, asta după ce anumiţi jucători cu experienţă nu vor mai continua cu argeşenii şi ne referim aici la Roberto Ayza sau Ciprian Negoiţă. „În primul rând am dorit întinerea lotului. Anul trecut am avut o medie de vârstă undeva la 26 de ani, iar anul acesta va fi undeva la 21 de ani. Pentru acest sezon nu cred că putem aspira la primele 3-4 locuri, ar fi ideal să omogenizăm lotul pentru că vor fi jucători noi şi ne dorim să fim o echipă cât mai puternică“, a precizat directorul Real Bradu. Ionuţ Nae.
A fost semnat un parteneriat cu Decathlon
Conducerea echipei Real Bradu vine şi cu multe surprize pentru locuitorii comunei. În acest sens au fost puse bazele unui parteneriat cu cei de la Decathlon, iar fanii vor avea parte de multe momente de neuitat, pe stadion. „Am pus bazele unui parteneriat cu cei de la Decathlon Piteşti. Cei de acolo vor veni alături de noi. Am discutat cu dânşii, vom face nişte tombole în pauzele me-ciurilor şi alte acţiuni prin care dorim să atragem publicul, pentru că observăm că nu avem un număr mare de suporteri la meciuri“, a precizat Ionuţ Nae.
Echipa va disputa şase meciuri amicale
Real Bradu va disputa şase meciuri amicale în perioada de dinaintea începerii campionatului. Startul se va da la finalul lunii august, iar argeşenii vor avea de jucat mai multe meciuri pentru a pune la punct relaţiile de joc. Cert este că Real Bradu va juca tot într-o serie cu 10 echipe, la fel ca şi în campionatul trecut.

