Ploile au făcut prăpăd! Copaci și stâlpi căzuți din cauza furtunii!

Advertisement
Advertisement
Walfresh

La puțin timp după miezul nopții, pompierii de la Detașamentul Câmpulung au intervenit într-o situație în municipiul Câmpulung, unde un copac a căzut peste firele electrice și a afectat doi stâlpi, unul de lemn și celălalt de beton.

Nu au fost persoane rănite, un echipaj de la distribuitorul de energie electrică a luat măsurile specifice de prevenire ale unor posibile accidente, iar pompierii au degajat copacul.

O altă sesizare a venit în această dimineață din zona Valea Româneștilor. Echipajul care s-au deplasat la intervenție cu o autospecială nu au mai găsit copal, doar cablurile de electricitate căzute pe carosabil.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura