ALERTĂ în spitale! Tot mai multe persoane, înţepate de căpuşe

Advertisement
Advertisement
Walfresh

Pe fondul temperaturilor ridicate din ultimele zile, sezonul căpușelor a început mai devreme anul acesta. Astfel, au apărut și primele cazuri de persoane înțepate de aceste insecte. Medicii avertizează asupra invaziei de căpușe ce se anunță pentru următoarea perioadă.

Din cauza temperaturilor foarte ridicate, sezonul căpușelor a început mai devreme în acest an. Medicii sunt îngrijorați că pe fondul aerului tropical ce a pătruns în țara noastră ne-am putea confrunta cu o adevărată invazie de căpușe.

Advertisement
Advertisement

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la Ziarul Top

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura